środa, 10 czerwca 2020

Przed nami kilka dni wolnych od obowiązków, warto więc pomyśleć o tym, jak najlepiej odpocząć. 


Spacer, jazda na rowerze, wycieczka w góry lub do lasu, no i oczywiście czytanie. To najlepsze sposoby na to, by odpocząć jak najlepiej.  
Dzisiaj przedstawimy Wam dowody na to, że czytanie nie tylko, jest wspaniała przygodą, ale ma ogromny wpływ na nasz mózg.


Czytanie to ciężka praca, bo zmusza nas do myślenia. Nie wystarczy wodzić oczami po kartce papieru, należy jeszcze rozumieć, co się czyta. Poznajemy nowe miejsca, nowe kultury, inne obyczaje i zwyczaje, tradycje i historie. To niekończąca się lekcja. 

Regularne czytanie zwiększa wydolność naszego mózgu. Mózg rośnie od czytania, a my stajemy się inteligentniejsi


Czytając, ćwiczymy pamięć. Nagle musimy zapamiętać tyle informacji, przyswoić tyle faktów, tyle szczegółów. Musimy pamiętać, żeby zrozumieć.


Czytanie poprawia nasz intelekt oraz procesy poznawcze – przede wszystkich pamięć i koncentrację. W końcu musimy się skupić na jednej czynności. Inaczej czytać się nie da. 

Czytanie pobudza wyobraźnię. Okazuje się, że podczas czytania o zapachach, smakach uaktywniają się te części mózgu, które są aktywne w prawdziwym życiu, kiedy wąchamy perfumy czy zajadamy się wykwintnymi daniami.

Dzięki czytaniu stajemy się ludzcy, empatyczni i cierpliwi. Uczymy się norm, kodeksu zachowań, stajemy się bardziej uważni i życiowo mądrzejsi, ale i bardziej zaradni.

 

Czytanie to po prostu relaks. Nic tak nie redukuje stresu, nerwów i zdenerwowania jak sesja z książką. Zapominamy o zmartwieniach i troskach.  A w związku z tym pomaga nam zasnąć. Polecamy czytanie jako codzienną rutynę. 
Kolejny raz udowadniamy Wam, że czytanie ma ogromne zalety. Na zdjęciach widzicie, że czytać możecie wszędzie, więc  korzystając z pięknych czerwcowych dni na wolnym powietrzu, nie zapominajcie zabrać ze sobą książki. 
Bo pamiętacie... CZYTANIE JEST SUPER





https://www.empik.com/plytki-umysl-jak-internet-wplywa-na-nasz-mozg-carr-nicholas,p1062291450,ksiazka-pDla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zaletach czytania, polecamy książkę Nicholasa Carra Płytki umysł. Jak Internet wpływa na nasz mózg.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz